Facebook Google Instagram Spotify Wikipedia YouTube

O Marco prywatnie i nie tylko

O Marco prywatnie i nie tylko

Włoski wokalista, autor, kompozytor. Do Polski przyjechał ratować niszczoną odległością i rozłąką miłość do pewnej pięknej Polki. Romans nie przetrwał, jednak nasz kraj w roku 1997 zyskał śpiewającego Włocha na wyłączność.

Jego rodzice pochodzą z regionu Campania, na południu Włoch, a tuż po ślubie wyjechali na północ kraju. Brat urodził się w Turynie. Marco natomiast w Savonie, mieście z regionu Liguria, na którym leży także Sanremo. Kiedy Marco był w wieku 8 lat jego rodzina zamieszkała w uroczej miejscowości Massa nad morzem Tyrreńskim. Do dziś, kiedy woła tęsknota za mamą, Marco leci do pięknej Toskanii.

Ciepły, naturalny, otwarty, Marco pisze i śpiewa głównie po włosku.

Miał już niejednokrotnie okazję przedstawić jego włoskie piosenki oraz szerzej zaprezentować się polskiej publiczności, zarówno podczas koncertów jak i programów telewizyjnych. Niektóre z nich to:
Europa da się lubić, Bar, Pytanie na śniadanie, Big Brother, Jaka to melodia?, Kawa czy herbata, Rozmowy w toku, Jak oni śpiewają, Ugotowani.

Wystąpił także w polskich preselekcjach festiwalu Eurowizja. Utwór własnej kompozycji i autorstwa, „All my life” wykonał z nieprzeciętnej urody aktorką Olą Szwed. Zdobyli drugie miejsce.

Inne informacje

Kocha miód.

Marco podróżuje po całej Polsce. Zawsze uwielbiał zwiedzanie. Chętnie zatrzymuje się w malowniczych miasteczkach, poznaje nowe zwyczaje, cieszy krajobrazami, regionalnymi potrawami. Filozofia, którą się kieruje, mówi, że nie tylko osiąganie celów jest ważne, równie dużo uwagi należy poświęcić prowadzącym ku nim drogom. Każda z nich jest ciekawa, na każdej można mieć wspaniałe przygody, są nauką i często sprawiają olbrzymią radość. Wszystkie chwile są nam dane aby je przeżyć, żadnej nie należy dać umknąć – podróż jest ciekawsza a przez to osiągnięty cel ma znacznie wyższą wartość. Więcej o podróżach z zakładce Galeria – Sesje i Koncerty

W życiu uprawiał różne dyscypliny sportowe: judo, siatkówkę, wyścigi motocyklowe.

Mieszkający w Polsce już od dawna, w roku 2018 został obywatelem Polski.

Tekst piosenki “Su quel giornale” jest autobiograficzny. Link do teledysku: Youtube – Su quel gironale

O Marco prywatnie i nie tylko

TOP